Co to jest witacz? Zastosowanie i zalety

W obecnych czasach reklama zewnętrzna stała się niezwykle popularna. Jednym z nośników należących do tej grupy jest na pewno witacz. Stalowa, często dość duża konstrukcja, która stawiana jest najczęściej przy wjeździe do jakiejś miejscowości, regionu lub firmy. Jej głównym celem jest szeroko rozumiana informacja marketingowo-promocyjna. Jakie zastosowanie i zalety ma jeszcze witacz?

Co to jest witacz?

Nie da się ukryć, że dobre oznakowanie przedsiębiorstwa, a także wjazdu miasta jest bardzo ważne. Dzięki postawieniu witacza dużo łatwiej zorientować się w danej okolicy. Ma on również charakter promocyjny. Witacze są dość dużymi, pionowymi lub poziomymi konstrukcjami wykonanymi z mocnych materiałów odpornych na czynniki mechaniczne i pogodowe. Niekiedy przypominają one wyglądem totem. Zawarte na nich wiadomości zwykle mają charakter informacyjno-promocyjny. Z jednej strony na konstrukcjach tych umieszcza się hasła witające gości, a także krótkie hasło marketingowe, a z drugiej jest to tablica, będąca nośnikiem typowo reklamowym. 

Zastosowanie witacza

Witacze mogą przybierać różnorodne formy. Ich wygląd zależy od indywidualnego projektu oraz  zapotrzebowania. Niekiedy są niewielką tablicą powitalną z podstawowymi informacjami, innym razem hasłowo przedstawiają całą ofertę firmową. Można postawić na witacze podświetlane lub też tradycyjne. Konstrukcje te najczęściej są zamawiane przez właścicieli przedsiębiorstw oraz władze gmin, powiatów, województw.

Od czego zależy konstrukcja i wygląd witacza? 

Co istotne, wygląd witacza zależy przede wszystkim od projektanta oraz osoby zamawiającej. Kupując usługę wykonawstwa witacza w odpowiedniej firmie, można też liczyć na pomoc doradców. Z pewnością mają oni gotowe szablony, mogą przedstawić też dotychczasowe realizacje, dzięki temu wybór nie jest aż taki trudny. Warto zwrócić uwagę na to, że na witacze spoglądają przede wszystkim kierowcy. Informacje zawarte na tym nośniku nie mogą być zatem zbyt szczegółowe, a aspekt wizualny powinien być szybko zapamiętywany.

Zalety witaczy

Znaczącą zaletą witacza jest jego charakter reklamowy. Można na nim promować swoje usługi w sposób nienachalny. Kierowcy wjeżdżający do danego miasta, regionu, czy na teren przedsiębiorstwa, mimowolnie zapoznają się z informacjami zawartymi na witaczach i w ten sposób je utrwalają. Na pewno sporą zaletą jest również fakt, że informacje, które znajdują się na takiej konstrukcji nie wymagają ciągłej aktualizacji, ani nie muszą być w żaden dodatkowy sposób promowanie.

Witacze to sporej wielkości konstrukcje, należące do grupy reklamy zewnętrznej. Montuje się je zwykle na wjeździe do danej miejscowości, regionu lub firmy. Zastosowanie witaczy ewoluowało w ciągu ostatnich lat, pełnią one zatem funkcje nie tylko informacyjne, ale również promocyjne i reklamowe.