Pylony i totemy reklamowe – dlaczego warto?

Pylony reklamowe to sporych rozmiarów pionowe, podświetlane diodami reklamy, które ustawione są zazwyczaj w newralgicznych częściach miasta, pełnią one funkcję najczęściej promocyjną. Pylony ze względu na dużą estetykę wykonania bardzo często wykorzystywane są również do oznakowania siedziby firmy, dzięki czemu nadają jej odpowiedniego prestiżu. Dlaczego warto jeszcze zdecydować się na zastosowanie tej formy reklamy? Jakie są zalety pylonów i totemów reklamowych?

Pylony, totemy – co je wyróżnia?

Pylony reklamowe nazywane są inaczej totemami. Konstrukcje te wyróżnia przede wszystkim stabilność, ponieważ zazwyczaj są wykonane ze stali węglowej, a poszczególne profile są ze sobą trwałe zespawane i zabezpieczone specjalnymi preparatami antykorozyjnymi, które podwyższają ich trwałość. Niektóre totemy, pylony wykonane są z aluminium lub plexi. Co więcej, banery te podświetlane są również diodami LED. Jak wiadomo, żarówki te cechują się długą żywotnością, energooszczędnością i podwyższoną trwałością.

Nośniki reklamowe

Pylony są świetnymi nośnikami reklamowymi, ponieważ ze względu na swoje gabaryty, umieszczane na nich treści są widoczne z kilkudziesięciu metrów. Bardzo często stanowią również uzupełnienie architektury miejskiej, można je spotkać między innymi niedaleko stacji paliw, czy przedsiębiorstw. Konstrukcje te są oczywiście odporne na działanie różnorodnych czynników zewnętrznych, np. uszkodzeń mechanicznych oraz warunków atmosferycznych.

Zalety wykorzystania totemów/pylonów

Główną zaletą pylonów reklamowych jest ich funkcja informacyjna. Dlatego, że są to bardzo wysokie i z daleka widoczne konstrukcje, stają się dość skutecznym nośnikiem reklamowym. Co więcej, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii, pylony służą ich właścicielom przez wiele lat. Ponadto do produkcji stosuje się również technologię LED, dzięki czemu konstrukcje te widoczne są także po zmroku.

Nie da się również ukryć, że wykorzystanie tego typu nośnika reklamowego pozwala wyróżnić się na tle innych, podobnych marek, a także przyczynia się do lepszej identyfikacji wizualnej firmy. Jeśli totem zostanie ulokowany w odpowiednim miejscu, stanie się z pewnością bardzo trafioną inwestycją i skuteczną formą marketingu.

Pylony reklamowe – gdzie je ulokować?

Warto przede wszystkim umieścić totemy w newralgicznych punktach miasta. Jeśli chcesz, aby pylon reklamował Twoją firmę, jednak nie pod siedzibą, umieść go na przykład przy wjeździe do miasta. Dobrze jest także ulokować totemy przy drogach szybkiego ruchu. Dzięki temu konstrukcje te będą szybciej zauważone przez kierowców.

Pylony reklamowe pełnią przede wszystkim funkcją informacyjną. Stanowią także świetne źródło promocji. To sporych rozmiarów konstrukcje, które umieszczane są zazwyczaj w newralgicznych punktach w mieście, a także przed siedzibami firmy. Warto zdecydować się na tę formę reklamy, ponieważ dociera się dzięki niej do szerszego grona odbiorców. Do produkcji totemów wykorzystuje się nowoczesne i trwałe materiały, dlatego można liczyć na to, że konstrukcje wytrzymają przez bardzo wiele lat.