Litery 3D jako atrakcyjna forma reklamy zewnętrznej

Duże, świecące się litery przestrzenne, tzw. litery 3D są obecnie coraz popularniejszą formą reklamową. Napisy utworzone z nich zdobią sale bankietowe, eventowe, firmy, wiszą na budynkach, a nawet stanowią samodzielną konstrukcję. Dlaczego warto zdecydować się zatem na tę formę reklamy zewnętrznej? Jakie wyróżniamy rodzaje liter 3D?

Czym są litery przestrzenne?

Trójwymiarowe litery zostały w ostatnich latach wykorzystywane na masową skalę w branży reklamowej. Jest to oczywiście rodzaj nowoczesnego produktu, służącego reklamie. Dużych rozmiarów litery zamawiane są najczęściej na uroczystości, np. wesela czy konferencje tematyczne, by stanowić formę reklamy. 

Są one świetną alternatywą promocyjną przede wszystkim dlatego, że przyciągają wzrok odbiorców, nie sposób ich nie zauważyć! Litery 3D są najczęściej wykonywane z aluminium, PCV, plexi, blachy i styrydoru, w zależności od potrzeb. Można wyróżnić kilka rodzajów tych liter.

Rodzaje liter przestrzennych:

  • ze świecącym licem,
  • tzw. podświetlane,niepodświetlane,
  • z efektem halo (podświetlane od spodu).

Każdy z tych rodzajów liter można wykorzystać w reklamie zewnętrznej. Mogą one przyjmować formę napisu reklamowego na budynkach czy na specjalnych tablicach. Często tworzą także nazwę firmy, jak również montuje się je przed wejściem do danego przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto wykorzystać litery 3D w reklamie zewnętrznej?

Trójwymiarowe litery świetlne oraz te niepodświetlane są bardzo często naprawdę sporych rozmiarów, przez co widać je nawet z kilkudziesięciu metrów. Co więcej, napisy ze świecącym licem zwracają uwagę także po zmroku, dzięki temu ich skuteczność jest całodobowa. 

Litery 3D wyróżnia także dużo atrakcyjniejszy design niż standardowych billboardów oraz telebimów. Widoczny jest jedynie stylowy i estetyczny napis, który dzięki zaawansowanym formom technicznym, można przygotować w naprawdę nowoczesny i innowacyjny sposób. 

Kolejną zaletą, dla której warto postawić na trójwymiarowe litery dekoracyjne, jest to, że od razu trafią one do szerokiego grona odbiorców. Litery 3D dość często stawia się na niezależnych stelażach, np. poza miastem, dzięki temu stają charakterystycznym punktem okolicy, jak również budzą ciekawość u potencjalnych klientów swoim przekazem. Jest to świetny sposób, np. na reklamę miasta, do którego się wjeżdża lub też popularnej, okolicznej firmy o określonym profilu działalności.

Reasumując, litery 3D nazywane również przestrzennymi oraz trójwymiarowymi są obecnie świetnym rodzajem reklamy zewnętrznej. Przede wszystkim dlatego, że znacznie wyróżniają się od tradycyjnych form tej reklamy, czyli mrugających telebimów i przestarzałych billboardów. Ponadto napisy ze świecącym licem lub z efektem halo są widoczne również po zmroku, co dodatkowo sprawia, że stają się jeszcze skuteczniejszym nośnikiem reklamowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.