Litery 3D świetlne – zastosowanie i zalety

Litery 3D to jedno z najciekawszych rozwiązań reklamowych. Nic więc dziwnego, że bardzo szybko stało się alternatywą dla tradycyjnej reklamy. Ciekawa forma i kształt logotypów świetlnych gwarantuje efektywny wygląd, a także zwiększa widoczność i oddziaływanie przekazu. Jakie jest najczęstsze zastosowanie liter przestrzennych? Jakie zalety mają litery 3D świetlne?

Zastosowanie liter 3D świetlnych

Litery przestrzenne sprawdzą się idealnie, jako reklama zamontowana wewnątrz obiektów, jak i zewnętrzna, znajdująca się w przestrzeni miejskiej. Mogą stanowić również:

  • element dekoracji podczas ważnych uroczystości, takich jak ślub czy osiemnaste urodziny,
  • wystrój pomieszczenia np. restauracji, kawiarni, salonu sprzedaży czy biura,
  • część zabudowy podczas eventów biznesowych lub targów wystawienniczych.

Podświetlane litery 3D mogą pełnić także funkcję informacyjną. Umieszczone na elewacjach budynków, zwrócą uwagę przechodniów. Coraz częściej litery przestrzenne kupują również osoby, które chcą zaaranżować oryginalne wnętrza. Powieszone na ścianach w sypialni bądź stojące w salonie, podkreślają nowoczesny i minimalistyczny charakter mieszkania.

Z czego są wykonane litery 3D?

Litery przestrzenne wykonywane są z bardzo trwałych materiałów, odpornych na działanie warunków atmosferycznych, a jednocześnie posiadających właściwości, które umożliwiają ich precyzyjne wycinanie. Wśród nich możemy wyróżnić styrodur i plexi. Czym charakteryzują się oba tworzywa?

  1. Chociaż polistyren ekstrudowany to materiał przypominający styropian, jego parametry są zdecydowanie lepsze. Styrodur jest twardy i niewrażliwy na wilgoć. Bardzo łatwo poddać go również obróbce. Litery ze styroduru sprawdzą się doskonale, jako napisy reklamowe na budynkach oraz logotypy zainstalowane wewnątrz lokali biurowych czy restauracji.
  2. Litery z plexi są niezwykle wytrzymałe i odporne na działanie warunków pogodowych, np. promieniowania UV. Dzięki temu nadają się do obróbki laserowej.

Zalety liter 3D świetlnych

Litery przestrzenne to stosunkowo tanie, a przy tym bardzo trwałe rozwiązanie, które wyróżni reklamę na tle konkurencji. Jakie są zalety zastosowania liter 3D świetlnych?

  1. Widoczność

Jedną z funkcji reklamy jest wzbudzenie zainteresowania w potencjalnych klientach. Jak tego dokonać, kiedy w przestrzeni miejskiej znajduje się mnóstwo plakatów czy banerów? Odpowiedź jest prosta – decydując się na litery 3D. Przestrzenny logotyp rzuca się w oczy, nawet z daleka. Poza tym, dzięki możliwości jego podświetlenia, jest zauważalny również po zmroku.

  1. Wielość zastosowań

Przestrzenne litery mogą pełnić różne funkcje, w zależności od tego, w jakiej branży i sytuacji zostaną wykorzystane. Mogą stanowić reklamę, która zachęca klientów do skorzystania z usług firmy, mogą promować daną markę, a także o czymś informować. Ponadto, sprawdzą się doskonale, jako dekoracja biura, sali konferencyjnej czy domu weselnego.

  1. Estetyczny wygląd i wykonanie

Ogromną zaletą liter 3D świetlnych jest ich estetyczny wygląd i precyzyjne wykonanie. Dzięki innowacyjnym technologiom i odpowiednim materiałom, możliwe jest stworzenie projektów o najbardziej złożonych kształtach.

  1. Trwałość

Litery przestrzenne wykonywane są z trwałych materiałów, które pozwalają się cieszyć z ich użytkowania przez bardzo długi czas. Logotypy z plexi czy styroduru są wytrzymałe i odporne na zabrudzenia oraz niesprzyjające warunki zewnętrzne.

Litery 3D świetlne to wielofunkcyjne rozwiązanie, które posiada wiele zalet, takich jak trwałość, widoczność czy skuteczność promowania przedsiębiorstwa na tle konkurencji. Choćby, dlatego warto się zdecydować się na tę formę reklamy.