Litery i bryły 3D ze styroduru – zalety

Litery i bryły 3D zwane również przestrzennymi są jedną z popularniejszych form reklamy. Montuje się je najczęściej bezpośrednio na obiektach, mogą pełnić również funkcję popularnego szyldu. Litery 3D można spotkać na budynkach szkół: podstawowych, ponadpodstawowych, uczelni wyższych czy obiektach firmowych. Do ich produkcji wykorzystuje się zwykle surowiec o nazwie styrodur. Jakie zalety ma ten materiał? Dlaczego warto zdecydować się na zamówienie liter 3D i brył ze styroduru? Odpowiadamy poniżej!

Przestrzenne litery i bryły

Przestrzenne litery oraz bryły są formą reklamy wizualnej, mogą stać się jednak ozdobą nie tylko ścian zewnętrznych budynku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii wykorzystuje się je również na bankietach, imprezach okolicznościowych, a także w domu. Co ciekawe, można wyróżnić trzy rodzaje liter 3D oraz brył. Są to kształty:

  • ze świecącym licem, tak zwane podświetlane,
  • niepodświetlane,
  • z efektem halo (podświetlane od spodu).

Nie da się ukryć, że litery 3D oraz bryły, które dodatkowo zostaną podświetlone, prezentują się niezwykle nowocześnie, dlatego tak często stanowią alternatywę dla zwykłej reklamy zewnętrznej. Ponadto, są również widoczne po zmroku, dzięki czemu dużo więcej osób zwraca na nie uwagę.

Styrodur – co to jest?

Styrodur, inaczej nazywany pianką polistyrenową (XSP), jest popularnym materiałem wykorzystywanym powszechnie w budownictwie. Dzięki jego licznym właściwościom zaczęto używać go również do produkcji, między innymi liter przestrzennych oraz brył. Nic dziwnego, gdyż surowiec ten łatwo poddaje się obróbce i ma wiele zalet. Co więcej, jest to produkt ekologiczny o jednorodnej strukturze, dzięki czemu jest odporny na tak zwane ściskanie.

Reklama ze styroduru – zalety

Litery 3D i bryły ze styroduru mają wiele zalet, przede wszystkim:

  • Cechuje je wytrzymała konstrukcja – styrodur to materiał odporny na uszkodzenia i oddziaływanie czynników mechanicznych i pogodowych.
  • Można pokryć je trwałymi, różnokolorowymi farbami elewacyjnymi o podwyższonej trwałości.
  • Można je dowolnie personalizować, gdyż styrodur stosunkowo łatwo się obrabia.
  • Cechuje je przystępna cena.
  • Mogą zostać podświetlone.

Podsumowanie

Obecnie wykorzystuje się nowoczesne formy reklamy zewnętrznej, która ma za zadanie przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Nie da się ukryć, że litery oraz inne kształty przestrzenne wykonane ze styroduru są świetnym nośnikiem reklamowym. Można je dowolnie formować, oświetlić żarówkami LED, a także umieścić je bezpośrednio na budynku lub dowolnej tablicy reklamowej. Styrodur to materiał o podwyższonej wytrzymałości, powszechnie wykorzystywany w budownictwie oraz do produkcji brył. Jest odporny na działanie niekorzystnych warunków pogodowych. Zastosowanie tego materiału podczas wytwórstwa liter 3D jest gwarancją wieloletniej trwałości produktu.